Güneş Otel - Gönen Kaplıcaları   Balıkesir  - Gönen  -

Fiyat Hesapla

Otel Bilgisi

Bursa ili Gönen ilçesinde konumlanan,Gonen Thermal Otelleri, 70.000 m2 lik parkı ile yeşillikler içinledir. Şehre 300m. mesafededir.İşletme bünyesinde Yıldız Kaplıca Oteli, Yeşil-Derman Oteli, Güneş Oteli bulunur...

Otel Özellikleri

Güneş Oteli 57 oda ve 114 yatak kapasitesine sahiptir. Osmanlı ve Bizans dönemine ait Tarihi Hamamlar ve odaların tamamında termal su mevcuttur.
Akşam yemeklerinde usta aşçıların hazırladığı özgün Türk mutfağı lezzetleri açık büfe olarak sunulmaktadır.
Şehir içinde 2370 konut ile birlikte işletme Jeotermal Enerji ile ısıtılmakladır. Bütün odalarda kaplıca suyu bulunmaktadır. Su kapasitesi 100lt/sn 'dir. 77-78C ye çıkan Gönen Termo-mineralli suları litrede 2 Gr.'ı aşan mineralleriyle tuzlu, sülfatlı, bikarbonatlı özelliğe sahip olup banyo, egzersiz havuzları, duşlar, lokal uygulamalar, buhar banyoları, içme kürü şeklindeki uygulamalarla değerlendirilmelidir, buna ilaveten statik ve dinamik iklim kürleriyle birleştirilmelidir.
Kaplıca hekimliğinde uzmanlaşmış hekim (Balneolog) ve fizik tedavi mütehassısı denetimindeki bu türlü tedavi olanaklarıyla, başta romatizmal hastalıklar olmak üzere, dolaşım sistemi bozuklukları, nevralji, nevrit ve diğer sinir sislemi hastalıkları sekelleri ve mide-barsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek ve idrar yollarının kronik hastalıklarında, hastalığın türü ve dönemine uygun programlanmaktadır. Nekahatlar, ameliyat ve kaza sonra sekelleri için tam bir rehabilitasyon olanağı bulunmaktadır.Bu tedavi olanakları yaşlılık ve yorgunlukta da değerlendirilebilir, vücut direncini artırıcı, hastalıkları önleyici etkinliğinden yararlanılabilir. Kaplıca hekiminin kontrolünde ek tedaviler, fizik tedavi, sosyal aktivasyon-rehabilitasyon gibi diet ve hatta psikoterapiler bu kür ortamında yer almaktadır. Gönen Kaplıca sularý binlerce seneden beri insanlara sağlık dağıtmış, üstün değerli sulardır.

Konum Bilgisi

Güneş Termal Otel, Gönen Termal Otellerine ait, 70.000 m2 lik parkı ile yeşillikler içinde ve şehre 300m.uzaklıkta yer alan bir oteldir.
Otobüs ile İstanbul'dan, İzmir'den, Ankarada'dan doğrudan seferler vardır.
Feribot seferleri ile Bandırma'dan denizyolu bağlantısı vardır.
Tren Seferleri ile İzmir, Bandırma bağlantılıdır.

İstanbul ve İzmir 'den Uluslararası Havaalanı, Balıkesir-Bandırma Askeri Havaalanı, Bursa dan Yöresel Havaalanı ile bağlantısı vardır.

Konsept

Yarım pansiyon
Açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklamalı fiyatlardır.

  • Kapalı Havuz

Tüm Yorumlar Yeni Yorum