GAP TURU OTOBÜSLE 6 GECE 7 GÜN MAYIS & HAZİRAN & EYLÜL & EKİM 2019 HER HAFTA CUMARTESİ ve PAZAR

 • Kültür Turları
 • 6 Gece, 7 Gün
 • Otobüs ile gidiş dönüş
 • İzmir Kalkışlı
 • İzmir Dönüşlü
1399,50 den itibaren

GEZİLECEK YERLER

İzmir, Adana, Antakya, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş, Mersin, Konya, İzmir

Fiyat Hesapla

GAP TURU UÇAKLI 6 GECE 7 GÜN

Nemrutta Gün Batımı 6 Gece Konaklamalı
2019 GAP Turu, İzmir'den Her Hafta  Cumartesi, Pazar Hareket 
Bostanlı İskele 19:00,Üçyol Otobüs Durakları 19:30,Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önü 20:00 
Rezervasyon anında lütfen biniş yerinizi kesinleştiriniz. SERVİS GÜZERGAHI DANIŞMA HATTI : 0545 300 6065

1. GÜN : İZMİR - ADANA – HATAY (ANTAKYA) - GAZİANTEP: Sabahın erken saatlerinde Adana’ya ulaşıyoruz. Şehir merkezinde kahvaltı için aldığımız serbest zamanın ardından Sabancı CamiiTaş Köprü ve Seyhan Barajı‘nı geziyoruz. Buradan dinlerin ve dillerin bir arada yaşadığı Antakya'ya geçiyoruz. Burada Antakya mozaik müzesini ve St.Pierre Kilisesini görüyoruz. Daha sonra Antakya'daki gezimizi tamamlayıp akşamüstü dinlenmek ve serbest zaman geçirmek için Harbiye Şelalesine gidiyoruz. Burada geçirdiğimiz hoşça vaktin ardından Gaziantep'e hareket ediyoruz. Gaziantep'te otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN : GAZİANTEP – HALFETİ – ŞANLIURFA: Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Çingene Kızı Mozaiği ile ünlenmiş, adını sergilendiği eserlerin çıkarıldığı antik kent Zeugma’dan alan Zeugma Müzesini  geziyoruz. Gaziantep KalesiBakırcılar  Çarşısı,  BedestenlerTarihi Antep Evleri görülecek yerler arasında. Baklavası, nefis yemekleri ve adını şehirden alan fıstığı da tadılacaklar arasındadır. Alış veriş ve öğle yemeği için aldığımız serbest zamanın ardından. Karagül denince akla gelen ve yakın geçmişte Fırat nehrinin üzerine kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıp burada ekstra olarak baraj gölünde yapacağımız tekne turuna katılıyoruz. Rum Kale ve benzeri batıklar görülecek yerler arasında. Turumuzun devamında nesli tükenmekte olan yöreye has kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı çiftliği ziyaret ediyoruz. Buradan medeniyetler beşiği Şanlıurfa’ya geçip Halil-ür Rahman  ve Rızvaniye CamileriBalıklı GölAyn-el Zeliha GölüHz. İbrahim makamını ve Ulu camiini ziyaret ediyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz.

3. GÜN : ŞANLIURFA – HARRAN – MARDİN: Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp. GAP projesiyle sulama alanı olduktan sonra kaderi değişen Harran’a gidiyoruz. Burada ilk üniversite olarak kabul edilen İslam üniversitesini ve tarihi Harran evlerini geziyoruz. Yöresel kıyafetlerle çektirdiğimiz fotoğrafların ardından Dünya tarihinin en eski yerleşik düzendeki tapınağı olarak kabul edilen GÖBEKLİTEPE’yi geziyoruz. Dinlerin ve dillerin halen birlikte yaşadığı Mardin’e hareket. İlk olarak yukarı Mezopotamya olarak adlandırılan bölgede bir dağın tepesine kurulmuş olan eski Mardin’i göreceğiz. Süryani kilisesinin önemli merkezlerinden olan Deyrulzafaran’ı(Safran Manastırı) geziyoruz. Ardından tarihe canlı tanıklık yapacağınız bu eşsiz şehrin dar sokaklarında yürürken Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Latifiye Cami, Kırklar Kilisesi, Tarihi Postane Binası görülecek yerler arasında. Eski şehrin tarihi dokusunu yaşadıktan sonra modernliği içinde barındıran yeni Mardin olarak adlandırılan bölgedeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN : MARDİN – MİDYAT – HASANKEYF – BATMAN – MALABADİ KÖPRÜSÜ – DİYARBAKIR: Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Midyat’a gidiyoruz. Maharetli ustaların ellerinden çıkan eşsiz gümüş işçiliği telkari ürünlerini bulabileceğiniz imalathaneleri ve satış mağazalarını görüyoruz. Alış veriş için aldığımız serbest zamanın ardından. Yakın zamanda Baraj suları altında kalacak olan Hasankeyf KalesiEl Rızk CamiiAntik Köprü ve Zeynel Abidin Türbe’sini görüp Batman’a hareket ediyoruz. Bir petrol havzası olan bu çevrede bulunan kuyuları görerek Batman şehir merkezine ulaşıyoruz. Öğle yemeği için alacağımız serbest zamanın ardından. Dillere söz olmuş tarihi Malabadi Köprüsü’nü görüyoruz. Fotoğraf çekimi için aldığımız mola sonrası. Diyarbakır’a ulaşıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN : DİYARBAKIR – KAHTA – NEMRUT – ADIYAMAN: Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp. İlk olarak Diyarbakır belediyesinin 1935 yılında Atatürk’e armağan ettiği Gazi Köşkünü geziyoruz. Tarihi surların Mardin’e açılan kapısı olarak adlandırılan Mardin Kapı’dan içeriye girip eski şehre gezmeye başlıyoruz. Şuan otel olarak kullanılan KervansarayŞeyh Mutahhar Cami Dört Ayaklı MinareSülüklü HanHasanpaşa HanıUlu CamiCahit Sıdkı Tarancı’nın eviNebi Cami görüp Dağ kapıdan eski şehri terk ediyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüzle buluşup SiverekKahta üzeri ekstra gün batımını seyretmek için bizi Nemrut Dağı’na çıkaracak dolmuşlarımıza biniyoruz. Zamana karşı yarışın yaşandığı bir yolculuğun ardından bu eşsiz doğa olayına tanıklık ediyoruz. Kâhta Cendere Köprüsü (Septimus SaveriusKomogen Krallığı başkenti Arsameia ile Krallığa ait mezarı ve Karakuş Tümülüsünü görüp akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GÜN : ADIYAMAN – ATATÜRK BARAJI – KAHRAMANMARAŞ – ADANA: Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Türkiye’nin en büyük sulama projesi olarak hayata geçirilen GAP projesinin en büyük barajı Atatürk Barajını görüyoruz. Buradaki fotoğraf molası sonrasında Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz. Şehir turunda Maraş Kalesi, Taş medrese, Ulu camii panoramik olarak görülecek yerler arasında. Tarihi Maraş Çarşısında alış-veriş ve dinlenme için alacağımız serbest zamanın ardından. Adana’ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. GÜN : ADANA – MERSİN – KONYA – İZMİR: Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Mersin’e doğru yola çıkıyoruz. Kız Kalesi - Cennet Cehennem gezileri yapıp Mut yolu ile Konya'ya ulaşıyoruz. Mevlana Müzesi ziyaretimizin ardından İzmir'e doğru yola çıkıyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından İzmir’e ılaşıyoruz. Bir dahaki KARETUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • * 6 Gece Lüx Otellerde Konaklama
 • * 6 Sabah Kahvaltısı + 6 Akşam Yemeği
 • * Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • * Tüm Geziler, Otobüs içi İkramları
 • * Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • * Seyahat Sigortası 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • * Tüm Öğlen Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • * Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • * Nemrut minibüs ve Halfeti tekne ücretleri
 • * Urfa sıra gecesi ücretleri

Otellerimiz

 • OTELLERİMİZ

 • BÜYÜK VELİÇ OTEL
 • HARRAN OTEL
 • YAY GRAND OTEL
 • DEMİR OTEL
 • WHİTE STAR HOTEL
 • ADANAVA OTEL
 •  

1. Gün - Tur Programı

1. GÜN : İZMİR - ADANA – HATAY (ANTAKYA) - GAZİANTEP

2. GÜN : GAZİANTEP – HALFETİ – ŞANLIURFA

3. GÜN : ŞANLIURFA – HARRAN – MARDİN

4. GÜN : MARDİN – MİDYAT – HASANKEYF – BATMAN – MALABADİ KÖPRÜSÜ – DİYARBAKIR

5. GÜN : DİYARBAKIR – KAHTA – NEMRUT – ADIYAMAN

6. GÜN : ADIYAMAN – ATATÜRK BARAJI – KAHRAMANMARAŞ – ADANA

7. GÜN : ADANA – MERSİN – KONYA – İZMİR

Dönem / Pansiyon İndirim Kişi Başı Tek Kişi 3. Kişi 4. Kişi Çocuk İndirimleri
01-10-2019 1399.50 1899.00 1399.00   3 - 12 Yaş - 999.00
3 - 12 Yaş - 999.00
3 - 12 Yaş - 999.00