• Taş Otel Alaçatı
 • Taş Otel Alaçatı
 • Taş Otel Alaçatı
 • Taş Otel Alaçatı
 • Taş Otel Alaçatı
 • Taş Otel Alaçatı
 • Taş Otel Alaçatı
 • Taş Otel Alaçatı
 • Taş Otel Alaçatı
 • Taş Otel Alaçatı
 • Taş Otel Alaçatı
 • Taş Otel Alaçatı

Otelimiz

Taş Otel 2001 yılında 130 yıllık eski bir Rum konağının aslına uygun olarak restore edilmesiyle açılan Alaçatı’nın ilk küçük otelidir.

Bu öncülük sonucunda gerek örnek alınarak, gerekse taklit edilerek şu anda Alaçatı’da sayısı 400’ü geçen otel açılmıştır!

Yıllardır değişmeden, yaz kış çalışan dinamik personelimiz sundukları hizmet kalitesi (ücretsiz  konsiyerj hizmeti dahil) ile Alaçatı’da otelciliğin hala en iyi örneğini oluşturmakta. Bundan gurur duyuyoruz.

Dünya basınında, birçok kez “en iyi küçük oteller” kategorisinde en tepede yer aldık.

 

Yılın her mevsiminde güzel olan Alaçatı’yı daha rahat deneyimlemeniz için tüm yıl boyunca aynı kalite standardıyla hizmet veriyoruz.

Alaçatı

Alaçatı , 1850 lere kadar limanda kurulu bir kasaba iken o yıllarda etraf yağışlarla iyice bataklık haline gelir ve halk sıtmadan kırılmaya başlar. Bunun üzerine bataklığı kurutmak için Ege adalarından Rum işçiler getirtilir. Gelenler denizden 1000 metre içeride, civardaki yumuşak beyaz taşı işleyerek bugün hayranlıkla koruduğumuz evleri inşa ederek yeni Alaçatı’yı kurarlar. Toprak bağcılık, zeytincilik, badem, dut ve sakız tarımı için çok elverişlidir. Limandaki şarap fabrikasından dünyanın her yerine Alaçatı şarapları gönderilir.

1914’te patlayan Balkan Savaşına kadar olan 60 yıl Alaçatı’nın en parlak dönemidir. Savaş göçü de beraberinde getirir, 1924’te mübadele ile Alaçatı artık Kosova, Bosna ve Selanik göçmenlerinin yerleştirildiği bir kasabadır.

Alaçatı’da mübadeleden 1980’lere kadar tütüncülüğe dayalı, çok da parlak olmayan bir ekonomi vardır. Kasabanın kaderi 1990 lardan sonra wind surf meraklılarının gelmesiyle değişmeye başlar; bu arada taş evler de keşfedilir, onarımlar başlar; 2001 yılında TaşOtel’in de açılmasıyla “korumacı turizm” başlar...

Ulaşım

Alaçatı İzmir'in batısında yer alan Çeşme İlçesine 10 km, İzmir şehir merkezine 70 km,Adnan Menderes havaalanına 90 km. uzaklıkta şirin bir beldedir. Şehirden veya havaalanından Taş Otel'e özel aracınızın yanı sıra Üçkuyular garajından kalkan Çeşme Seyahat otobüsleri ile de gelebilirsiniz. Hem şehir merkezinden, hem de havaalanından ulaşım otoyolla sağlanır. İzmir – Çeşme otoyolu son derece rahat, her yönü üçer şeritli, modern bir otobandır.

Odalar

Yüksek ahşap tavanlar

Ahşap oda ve banyo zeminleri

Ücretsiz kablosuz İnternet

İki set çift cam

İç kepenkler 

Odadan kumandalı klima 

Aynalı tuvalet ve çalışma masası 

Kasa

Aynalı dolaplar

El işi keten perdeler 

Her gün oda temizliği

Banyo kozmetikleri

Saç kurutma makinesi

Havlu terlik 

Yağmurlama duş

Havlu ve bornozlar 

Havuz ve plaj havlusu 

 

Yiyecek İçecek


Taş Otel'in açık mutfağı büyükçe bir ev mutfağını andırır. Ocağın içindeki mavi beyaz fayanslar evin restorasyon öncesinden, orijinal fayanslarıdır. Otelimizde yemek servisi olmamasına karşın mutfakta sürekli bir hareket vardır: İncirler ayıklanır, reçeller pişer, zeytinler çizilir, kekler yapılır, saray limonatası için havanda nane ve şeker dövülür, isteyen konuklara taptaze salatalar, menemenler, akşamları içecekler hazırlanır...

 

Kahvaltıda sunulan malzemenin çeşitliliği ve lezzeti Taş Otel'e özgüdür: Çay ve kahve çeşitlerinin yanında taze sıkılmış portakal suyu, üç çeşit taş fırın ekmeği, çıtır İzmir "gevreği", köy yumurtası, tereyağı, bahçenin çekişte ve çizik zeytinleri, iri Gemlik zeytini, kaşar, tulum, beyaz ve taze köy peyniri, tatlı ve tuzlu lor, lorlu cevizli "Zeynebiye", domates, sivri biber, salatalık, çam balı, kekik balı vee en az dört çeşit kendi yapımımız olan güneşte kıvamlanmış ev reçeli...

Kahvaltı masası bahçemizin girişine kurulur, sabah 8:30 ile 11:00 arasında herkes tabağını doldurur ve günün gazeteleri ve dergiler eşliğinde bahçede keyif yapar.

Ayrıca akşam üstü 17:00 – 19:00 arası günün yorgunluğu ile otelimize dönen misafirler çay ve kek ikramı ile karşılanır. Her gün farklı bir kek pişirilir ve tazeyken (çoğu kez soğumadan) konuklarımıza ikram edilir. Keklerimizin tariflerinin olduğu "Taş Otel Kek Tarifleri Kitabını" otelimizde konaklayan misafirlerimize bizden bir anı olarak hediye ederiz. Çay ve kek ikramımız da oda ücretlerine dahil.

FİYATLAR

HARİTA

ÖZELLİKLER

 • 24 Saat Resepsiyon
 • Bahçe
 • Bornoz
 • Çarşaf
 • Minibar
GÜNCEL TEKLİFLERİMİZİ ALMAK İÇİN

ABONE OLMAYI UNUTMAYIN