Olympos Village   Antalya  - Kumluca  - Adrasan

Fiyat Hesapla

Otel Bilgileri

Dünyanın her yerinden macera ve aktivite tatilcilerini ağırlayan Olympos Village, Antalya’nın 80 km batısında Olimpos antik şehri sınırlarında çam ormanı içerisinde yer alan ekolojik bir köydür. Dünyanın her yerinden macera ve aktivite tatilcilerini ağırlayan ekovillage aynı zamanda dünya’nın en iyi 10 yürüyüş parkurundan biri olarak kabul edilen antik Likya Yolu üzerinde yer almaktadır.
Çam ormanları içerisinde sakin lokasyondaki köyümüzde misafirlerimiz Finlandiya’dan ithal kütük evlerimizde konaklamaktadırlar. Evinizdeki konforu bulacağınız geniş, klimalı yüksek tavanlı ve modern bungalovlarda balkon ve oturma alanında çevredeki tabiatın göz alıcı manzarasını seyredebilirsiniz.
Ekolojik köyümüzde spor aktivitelerinden deniz kanosu, dağ bisikleti, ATV ile turlar, antik Likya yolunda yürüyüş dahil birçok aktivite sunulmaktadır. Ayrıca konaklama süresince her sabah ve akşamüstü yoga sınıflarına da katılabilirsiniz.

Ekolojik köyümüzün restoranında çevre organik tarım bahçelerinden toplanan taze malzemelerle hazırlanan Türk ve Akdeniz mutfağı yemekleri servis edilmektedir. Vitamin barımızda detoks için taze meyve ve sebze suları sunulmaktadır.

Olympos Village, Antalya’ya 80km. uzaklıkta, Çıralı plajına 3km. mesafededir. Her 30 dakikada bir plaja çift yönlü ücretsiz servisimiz bulunmaktadır.

TAŞ EV (THE STONE BUİLDİNG)

Olympos Village’ın kalbinde yer alan taş evde resepsiyon alanı ve rahat bir restoran bulunmaktadır. Restoranızımda servis edilen Türk ve Akdeniz yemeklerimizde çoğunlukla çevre bahçelerden gelen organik malzemeler kullanılır.

Otelimiz, açık hava sporları ve etkinliklerinin ana üssüdür. Deniz kanosu, dağ bisikleti, ATV turları ve ünlü Likya Yolu’ndaki yürüyüş gibi birçok etkinlik sunulmaktadır. Konaklamanız süresince her gün yoga derslerine katılabilirsiniz. Taş Ev’in ayrıca çevredeki peyzaja mükemmel uyum sağlayan geniş ve sakin bir havuz alanı vardır.

yeme içme

Olympos Village size çarpıcı bir ortamda organik bir yemek deneyimi sunuyor. Yiyecek ve ürünlerin çoğu kendi organik bahçemizden ve diğer yerel organik tarım alanlarından gelir. Günlük menümüzün konsepti, yerel, organik malzemelerle yapılan basit, taze, mevsimlik yemek sunmaktır. Ayrıca bölgeden farklı lezzetlerle hazırlanmış taze Akdeniz balıklarını da servis ediyoruz. Ayrıca, gün boyunca açık olan bir organik meyve suyu barımız da var.

Konaklama Özellikleri

Kütük Evler

Finlandiya’dan ithal yüksek tavanlı ve geniş kütük evlerimizin balkonunda orman manzarasında keyif yapabilirsiniz, küçük misafirlerimiz çatı arasında konaklamayı tercih etmekteler.

Etkinlikler

Bir HAYALİMİZ vardı: Tabiatla iç içe, lüks ama rahat ve sıcacık kütük evlerde yaşamak. Plaja yakın olmayı ve Akdeniz’in güneşini hissetmeyi hayal etmek.

Bir MİSYONUMUZ vardı: Sağlıklı yaşamak, yoga sayesinde bedensel, duygusal, akılsal, zihinsel ve ruhsal seviyelerde uyum sağlamak. Kendi organik bahçemizde yetiştirdiğimiz ürünlerle yüksek kalitede yiyeceklerin tadına varmak.

Bir TUTKUMUZ vardı: Antik Likya yollarında yürümek, Olimpos tabiat parkı ve dağlarında pedal çevirmek ve yorgunluğumuzu tekne gezisinde atmak. Aktif olma tutkumuzla tabiatın sunduğu maceraların tadını çıkarmak.

Bir HEDEFİMİZ vardı: Mutlu olmak, gece ateşin etrafında oturarak müzik dinlemek, ateş parlamalarının yıldızlara karışmasını izlemek.

Hayalimiz gerçekleşti: Biz, kalitede zirveye ulaşmak için, benzersiz bir konumda yerküreden her şeyin en iyisini bir araya getirdik. Şimdi bu eşsiz deneyimi sizlerle paylaşmaya davet ediyoruz.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Antalya ve Fethiye arasındaki 507 kilometre uzunluktaki Likya Yolu dünyanın en güzel on yürüyüş yolundan birisidir. Olimpos da Likya Yolu üzerindedir. Gelidonya Feneri ve Maden koyu yürüyüş parkurları deniz, dağ ve orman manzaralarında yapılmaktadır. Süre: 4-6 saat.

DAĞ BİSİKLETİ

Türkiye’nin görkemli Toros dağlarının keyfini çıkarıyoruz. Olympos’un muhteşem manzaralarını, yaylaları, eski medeniyetlerin kalıntılarını goreceksiniz ve bozulmamış çam ormanları içerisinde harika doğada olacaksınız.

DENİZ KANOSU

Olimpos-Çıralı plajından Akdeniz’in en güzel koylarından Ceneviz koyuna doğru kürek cekiyoruz. Yolda yüzme ve mağara gezintisi molası verdikten sonra Sazak koyu, Ceneviz koyunda sandviç ve yüzme molası. Aktivite süresi 4-5 saat.

ATV TURLARI

Olimpos’dan Çıralı’ya manzaralı dağ yollarında ATV turu. Gözleme yemek için mola. Toplam süre 3 saat.

TEKNE TURLARI

Olimpos plajından sabah 10:30’da hareket, Sazak ve Ceneviz koylarında mola ve denize giriş. Mağara içerisinde yüzme, ızgara balık. Dönüş : 17:00.

YOGA

Otelimizde yoga eğitmenlerinden yoga dersleri. Ayrıca yoga grupları için kamp hizmetleri.

3 AKTİVİTE BİRARADA

Olimpos Köyü’nde kahvaltı yaptıktan sonra Çıralı-Olimpos sahiline doğru bisiklet sürüyoruz.

Olympos antik kentine 3 km pedal çevirerek giriyoruz ve sonra çevresini de görmek için antik kentte 1 km pedal çevirmeye devam ediyoruz. Olympos sahilinde kısa bir ara verdikten sonra bisikletlerimiz ile Çıralı Köyü’ne 1 km yürüyüş ve plajın sonuna kadar tekrar pedal çeviriyoruz,

Ormanda, sahil kenarında harika doğada Maden Koyu’na doğru yürüyoruz,

Koyda öğle yemeginden sonra sahilde bizi bekleyen deniz kanoları ile Olympos Plajı’na doğru yola çıkıyoruz ve ardından 3 deniz mili boyunca kürek çektikten sonra Olimpos antik kenti’ne ulaşıyor ve kenti geziyoruz. Otele dönüş ve havuz başında mangal keyfi.

Tüm Yorumlar Yeni Yorum