Kalehan Hotel   İzmir  - Selçuk  - Selçuk

Fiyat Hesapla

Otel Bilgisi

Otelde bilindik Anadolu tarzına uygun geleneksel yapı malzemesi ve antika mobilyalar kullanılmıştır. 

Oda özellikleri

* Hepsi farklı el yapımı mobilyalarla rustik döşenmiş odalar

* Tesisin her yerinde ücretsiz WIFI

* Açık Otopark

* Standard odalarımız 

* Klima, TV, Saç kurutma

* Superior odalarımız 

* Bahçeye bakan Fransız balkonlu, Klima, TV, Saç kurutma, Buzdolabı

Yiyecek ve içecek

Tesis yarım pansiyon şeklinde hizmet vermektedir.

* Sabah kahvaltısı 
 * Akşama yemeği 

İçecekler ücretlidir*

Zeytinliğimizin zeytinyağı, ev yapımı reçeller ve yöresel ürünlerle hazırlanmış özenli kahvaltımız. Kahvaltınızı saat kısıtlaması olmadan istediğiniz zaman alabilirsiniz.

Ulaşım

Efes : 3km – Ağaçlı yürüyüş yoluyla 30 dakika. 8000 yıllık tarih, tümüyle mermerden yapılmış ilk kent, tarih boyunca dinlerin kesiştiği kutsal mekanlar, 14000 kitaplık Celsius Kütüphanesi, 24000 kişilik antik tiyatrosu, Liman yolu, Hadrian Tapınağı, Meryem Kilisesi, zengin mozaik ve duvar resimleri ile Yamaçevleri…Dünyanın en iyi korunmuş antik kenti.

St. Jean Katedrali : 10 dakika yürüme mesafesi. İsanın en sevdiği havarisi St. Jean’ın mezarının bulunduğu 6 kubbeli bazilika dünya mirası listesindedir ve taşları Ayasofya’nın yapımında kullanılmıştır.

Kale : 10 dakika yürüme mesafesi. İç kalenin sur duvarları Bizans döneminde yapılmış, daha sonra ilavelerle Aydınoğulları ve Osmanlı dönemlerinde de kullanılmış. Kale içinde sokaklar, sarnıçlar, cami ve bir kilise bulunuyor

İsa Bey Camii : 10 dakika yürüme mesafesi. 1375 yıllarında yapılan cami Selcuklu sanatının en önemli eserlerinden biridir. Hem avlulu Türk cami tipinin, hem de Anadolu sütünlu camilerin bilinen en eski örneğidir.

Efes Müzesi : 10 dakika yürüme mesafesi. Efes kazılarından çıkarılmış değerli eserler sergilenmekte olan müze Türkiye’nin en önemli yerel müzesidir.

Artemis Tapınağı : 15 dakika yürüme mesafesi. Dünyanın 7 harikasından biri, antik dünyanın mermerden inşa edilmiş ilk tapınağı.

Meryemana : 8 km.İsa’nın annesi Meryem’in son yıllarını geçirdiğine inanılan kilisedir. Hristiyanlar için Hac yeridir ve papalar tarafından ziyaret edilmiştir. Müslümanlar içinde bir adak yeri olup mistik bir doğası vardır

Yedi Uyuyanlar : (Ashabı-ı Kehf) 3.5 km. Putperestlerin zulmünden kaçan 7 Hristiyan gencin sığındıkları mağara olup Bizans döneminde mezar kilisesi haline getirilmiştir.

Şirince : 9 km. Tarihi Rum köyü. Mübadele sonucu Rumların ayrıldığı köy doğası, bağları, meyve bahçeleri kendi üretimi olan şarabı ile ünlüdür. 'Benden Selam Söyle Anadoluya' kitabında bu mübadele dönemini anlatır Dido Sotiriyu.

Pamucak Sahili : 9 km. Efes sahilinin eski isminin verildiği 11 km uzunluğundaki Pamucak, Türkiye’nin en uzun plajıdır.

 

 

Tatildunyamiz.com’dan rezervasyon yaparak uygun fiyatlı oteller bulun ve indirimlerden yararlanın. Otel fiyatlarını ve teklifleri karşılaştırın, oteller hakkındaki tarafsız yorumları okuyun.

Tatildunyamiz.com’dan uygun fiyatlı oteller, indirimler, otel fırsatları ve özel promosyonlar.

Tatildunyamiz.com’da ideal fırsatları bulun ve karşılaştırın.

Tatil seçiminizi Tatildunyamiz.com’da erken rezervasyon ile gerçekleştirin, tur ve otellerdeki tatil fırsatlarından yararlanın.

 

Tüm Yorumlar Yeni Yorum